SKIP

Innovative Approaches To Develop Vocational Skills of People With Severe Disabilities = Inovativní přístupy k rozvoji sociálních dovedností osob s těžkým zdravotním postižením

 

Projekt programu Grundtvig Multilaterální

Č.: 538480-LLP-1-2013-1-IT-GRUNDTVIG-GMP

http://www.europe-projectskip.eu

 

Doba trvání: 1/2014 - 12/2015

Projekt SKIP byl zaměřen na individuální potřeby hendikepovaných osob, podporu jejich odborné přípravy a zlepšení vzdělávacích možností tak, aby nedocházelo k jejich sociálnímu vyloučení. Aby mohli dospělí s těžkým zdravotním postižením dosáhnout svého plného potenciálu a získat podporu, kterou si zaslouží, jsou zapotřebí kvalifikovaní vzdělavatelé. Když se lidé s těžkým zdravotním postižením naučí jednat sami za sebe, závislost na jiných se snižuje a pravděpodobnost jejich sociální integrace je vyšší.

Projekt hledal nejefektivnější metody učení pro osoby s těžkým zdravotním postižením, přičemž byly brány v úvahu dvě hlavní témata:

  • proces získávání klíčových kompetencí, technických a odborných dovedností musel být přizpůsoben jejich specifickým potřebám (omezená řeč či komunikace, obtíže s pohyblivostí, tendence zapomínat, atd.);
  • vzdělavatelé potřebovali vědět, jak zajistit odpovídající a efektivní výuku a jak podporovat studenty k dosažení vyšších cílů.

 

Hlavním výstupem projektu byly vzdělávací moduly pro vzdělavatele/lektory/učitele podporující dospělé osoby s těžkým zdravotním postižením při získávání odborných a klíčových dovedností.

Projektové zpravodaje bylo možné stáhnout zde:

SKIP_Zpravodaj č. 1

SKIP_Zpravodaj č. 2

SKIP_Zpravodaj č. 3

O konkrétních aktivitách projektu jsme vás pravidelně informovali v sekci Aktuality.

Kontakt

Rovnovážka, z. s. Provozovna:
28. října 165/68, 709 00 Ostrava - Mariánské Hory

IČ: 22760482
+420 736 140 697 rovnovazka@seznam.cz